Feministeerium pälvis Teenäitaja 2015 aunimetuse

2015. aastal pälvisid MTÜ Eesti Naiste Koostöökett poolt välja antava aunimetuse Teenäitaja, mida omistatakse nii poliitilise kliima parandajale kui ka inimeste õiguste ja vabaduste eest seisjale, blogiplatvormi Feministeerium toimetajad: Nele Laos, Kadi Viik, Brigitta Davidjants ja Aet Kuusik.

Nele Laos on erialalt korraldaja ja südamelt vasakpoolne feministlik aktivist. Kadi Viik on pikka aega töötanud soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhatajana Sotsiaalministeeriumis ning inimõiguste alal ÜRO Arenguprogrammis ja Inimõiguste Keskuses. Hetkel töötab ta pikaajalise valimisvaatlejana Ugandas. Brigitta Davidjants on ajakirjanik ja muusikateadlane, kes uurib Kaukaasia geopoliitilisi protsesse. Aet Kuusik on vabakutseline toimetaja, queer-feministlik aktivist ja vaba inimene.

Teenäitajaks võib olla avaliku elu tegelane, kes oma tegevusega on mõjutanud Eesti ühiskonna eetilisi väärtushinnanguid, arendanud euroopalikku poliitilist kultuuri, edendanud võrdõiguslikkust, lahendanud ühiskonda ahistavaid kriise või vastuolusid.

Eelnevatel aastatel on saanud Teenäitaja aunimetuse Ülle-Marike Papp, Silvi Ojamuru, Külli Vollmer, Ülle Aaskivi, Marina Kaljurand, Viive Rosenberg, Airi Värnik, Siiri Oviir, Ülle Madise, Tiina Kangro, Ene Hion ja Astrid Kannel.

Teenäitajajate tunnustamine toimub Tallinnas Riigikogu Kalevipoja saalis 19. veebruaril 2016.a kell 12.00.


Uudis ilmunud esialgselt MTÜ Naiste Koostööketi kodulehel neljapäev, 18. veebruaril 2016.

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s